Work in progres... 

Spodziewajcie się aktualizacji

koło 23 maja 2024!

Przykładowa sztuczka. 1 - ograniczenie profesji która ma dostęp do sztuczki; 2 - dodatkowe ograniczenia; 3 - nazwa sztuczki; 4 - koszt w PD; 5 - opis działania

DO GÓRY

SPECJALIŚCI

Mierzę (6PD) - na pytanie "co ty robisz?!" możesz odpowiedzieć "mierzę". Nawet, jeśli właśnie ruchasz żonę kapitana. Jesteś specjalistą posterunku, coś na pewno mierzysz. 

 

Sobie świecisz, czy mi?! (8 PD) - użyj tej sztuczki na kimś kto jest w pobliżu, a ta osoba będzie musiała ci przez kwadrans pomóc w tym co akurat robisz.

 

A może Ty się jeszcze hodowlą jedwabników zajmiesz (8PD)- podczas operacji pierdolisz nad uchem chirurga, tłumacząc mu co powinien zrobić lepiej, dzięki czemu obniżasz poziom operacji o 1.

Sieciowany sieciarz nie sieciuje (5 PD) (limit 1) - Blokuje każdą próbę skontrowania zagrywanej przez dowolną osobę akcji. Nawet jeżeli ciebie nie dotyczy, z czystej złośliwości. Używający sztuczkę ma prawo bardzo głośno śmiać się pokonanemu w twarz, a także obowiązek podarcia kartonika ze sztuczką kontrującą na bardzo dużo małych kawałeczków.

 

Jestem tylko biednym przydupasem (12 PD)- Tylko dla szeregowych i cywili. Możesz zrzucić odpowiedzialność na swojego przełożonego lub osobę za Ciebie odpowiedzialną. W strukturach wojskowych ma to ogromny potencjał.

 

Mnie? Doktora nauk? (10 PD) - Dla Sierżantów i wyżej - Możesz użyć swojego autorytetu, żeby zniwelować sztuczkę “Jestem tylko biednym przydupasem.”

 

Nagły przebłysk geniuszu (15 PD) (limit 1) - Olśniło cię! Możesz użyć dowolnej mechaniki specjalistycznej (jednej i tylko raz). Uwaga – musisz mieć dostęp do potrzebnych narzędzi oraz znać daną mechanikę. W końcu jesteś geniuszem nie?

 

Znasz się na rzeczy (10 PD) - Po prostu znasz się na rzeczy.

 

Na drugą nóżkę (6 PD) - Możesz zażyć kolejnego medpacka, nawet jeśli osiągnąłeś już dzienny limit. Sztuczkę możesz zagrywać dowolną ilość razy w ciągu dnia.

 

Wieże (2PD) - Możesz włączyć dowolny (dostępny, nie z neta) kawałek na obozowym głośniku. Jeśli chcesz nadpisać czyjś wybór, zagraj o jedną Wieżę więcej niż on. 

Sztuczki ogólne

Sztuczki

Sztuczki to specjalne zdolności jednorazowego użytku zależne od wybranej profesji, które gracze mogą nabyć za punkty doświadczenia. Gracze mogą nabyć sztuczki dostępne dla ich profesji w trakcie gry terenowej w dowolnym momencie, tak długo, jak mają wystarczającą liczbę PD aby za nie zapłacić. Niektóre ze sztuczek mają limity ilości, oznacza to, że gracz może posiadać maksymalnie taką ich liczbę jak podana na sztuczce.

MONTER

Szwagier (6 PD) - Możesz połączyć ze sobą dwie płytki złomu czymkolwiek (gotowy schemat nadal musi przejść próbę wytrzymałościową).

 

Prowizorka (10 PD) - Natychmiastowo naprawia przedmiot lub urządzenie, ale działa on tylko chwilę (wystrzelenie magazynka, wypompowanie kilku litrów wody, jednorazowe użycie programu itp.). Przyklej tą sztuczkę do naprawionej rzeczy. 

 

Kreatywne czytanie instrukcji (15 PD) - na co komu instrukcja? Po zrealizowaniu schematu monterskiego odzyskujesz połowę (zaokrąglając w dół) części do niego użytych.

 

Weźże wpierdol gwoździa i fajrant! (10 PD) - możesz zastąpić jedną sztukę złomu mechanicznego lub elektronicznego zwykłym. Przyklej tę sztuczkę na zastępowanej płytce złomu.

CHEMIK

Copypasta (8 PD) - Rozmnażasz działki (żużel). Z jednej działki robisz dwie.

 

Chema mnie interesuje, nie podoba mi się (10 PD) - Po wykonaniu testu chemicznego możesz uznać, że test się powiódł (wynik OK). (skanujesz kod QR ze sztuczki).

 

Zostałem chemikiem, bo jestem ćpunem (8 PD) - W trakcie rafinowanie tornado z zamiłowaniem rozkoszujesz się oparami tego cudownego specyfiku. Przecież maseczki są dla frajerów. W trakcie destylacji możesz przeczytać tekst tornadowego tripa. 

 

Moc, energia, amfetamina (6PD) - wiesz lepiej, czy pod powiekę czy w klamę. Drag jakości OK działa jak ZAJEBISTY. Możesz użyć na kimś; poinstruuj go precyzyjnie co ma zrobić z narkołykiem. Musi to zrobić, aby sztuczka zadziałała.

HAKER

Wyczyścić ciasteczka (8 PD) - Wpisujesz to do konsolety i masz zmniejszoną ilość niepoprawnych odpowiedzi  (Czyści połowę)

 

Próbował Pan wyłączyć i włączyć? (6 PD) - Resetujesz timer zablokowanych terminali. 

 

Hackerman (30 PD) (Dla hakerów z cechą Override - 15PD) - Automatyczne zdanie testu hakowania. Po użyciu sztuczki twój sprzęt ulega przegrzaniu i nie możesz go używać przez godzinę. 

 

Coś tu mryga na ruterze (10 PD) - po wpisaniu kodu twoja konsoleta mruga na różne kolory. Gdy maszyna molocha je zauważy, zmuszona jest udać się w tym kierunku (działa tylko po zmroku).

 

1% pulsu (10 PD) - wpisujesz odpowiedni kod do konsolety i kładziesz się na ziemii. Trzymasz konsolę ekranem do góry. Maszyny tracą Tobą zainteresowanie i traktują jako martwego.

CHIRURG

Ups! (6PD) - “przypadkowo” oblewasz piwem narządy wewnętrzne pacjenta, co skutkuje wydłużeniem czasu na przeprowadzenie operacji.

 

Być jak Rogozov (10PD) - możesz sam przeprowadzać na sobie operacje, pod warunkiem, że ktoś trzyma Ci lusterko. 

 

Trauma do wykorzystania (8PD) - Podaj dyskretnie tę sztuczkę graczowi, na którego chcesz ją użyć. Przy pomocy dowolnej chemii bojowej lub narkołyku możesz wywołać u niego nagły zjazd emocjonalny. (Kwadrans napadu depresji/paniki)

 

Aspiryna i tik-taki (6PD) - Do operacji zamiast painkillera możesz użyć dowolnej chemii bojowej lub narkołyku.

 

Daleko od noszy (8PD) - Obniżasz poziom operacji o 1. Żeby użyć sztuczki potrzebne są czyste, spokojne warunki.

CWANIAK

As w rękawie (5 PD) - W pokerze możesz wymienić całą rękę. W ruletce przesunąć swoje żetony o jedno pole. W kościach powtórzyć rzut. Mimo, że nie ma tu kasyna, oszustów i tak nikt nie lubi.

 

Hej przystojniaku! (6 PD) - Facet nie jest w stanie odmówić Ci drobnej przysługi. (tylko dla kobiet i homo)

 

Hej maleńka! (6 PD) - Kobieta nie jest w stanie odmówić Ci drobnej przysługi. 

(tylko dla mężczyzn i homo)

 

Ani kroku wstecz! (15 PD) - Za pomocą budującej przemowy inspirujesz ludzi przed bitwą, po jej wygłoszeniu i jeżeli ktoś zwrócił na ciebie uwagę, wyciągasz sztuczkę. Natchnieni mogą zignorować pierwsze trafienie w walce strzeleckiej podczas najbliższej misji. Nie działa na używającego.

 

Sam(a) se skocz po piwo (6 PD (Homo 2PD)) - Pozwala zignorować działanie sztuczki „Hej, przystojniaku!” lub “Hej maleńka!”.

 

Spieprzaj dziadu! (5 PD) - Postać o wysokiej pozycji może wykpić żądania osoby o niższej randze, nie ponosząc żadnych konsekwencji, np. uniknąć przeszukania, pojedynku.

 

Historię piszą zwycięzcy (30 PD) - Stojąc nad truchłem przeciwnika możesz użyć sztuczki i wykonać nad nim drwinę w postaci krótkiego tańca lub okrzyku (bądź kreatywny). Wykonując tę czynność podnosisz morale swojego oddziału, dzięki czemu pobliscy członkowie grupy/frakcji usuwają jeden punkt obrażeń (X) ze swojej puli obrażeń.

 

Pierze! (4 PD) - Możesz udać się do kwatermistrza z lewym gamblem i “zalegalizować” go. Niech przybije Ci pieczątkę.

 

Wincy! (4PD) - Przy odbieraniu sprzętu u kwatermistrza, możesz pobrać 10 sztuk amunicji w bonusie. Zagraj sztuczkę po tym, jak kwatermistrz wyda Ci zasoby.

 

Moar! (6PD) - Przy odbieraniu medpacka od kwatermistrza, zamiast jednego możesz wziąć dwa!

 

Serio, nic ci nie jest! - (8PD) - Przekonujesz rannego kolegę z lekką lub poważną (XX) raną, że nic mu nie jest. Po kwadransie cieknąca krew z brzucha jest jednak bardziej przekonująca. Rana wraca.

 

Mi praca nie potrzebna tylko pieniądze (5PD) - Drobna łapówka dla łącznościowca. Przekaże on Twoje potrzeby odpowiedniej osobie. Spisz je na odwrocie.

 

Ciotka z Ameryki (10PD) - Jeśli ktoś czepia się Twojego nielegalnego sprzętu, właśnie przestaje. Dotyczy tylko podpisanych przesyłek ze zrzutów.

 

 

RANGER

Die dead enough (4 PD) - Szybko! Na glebę! Udawaj trupa! Dopóki nie zaczniesz się ruszać, tylko medyk może stwierdzić, że żyjesz, a i tak zajmie mu to co najmniej kilka minut badania. Jedyny przypadek, w którym wolno ci się ruszyć, to zaprezentowanie tej sztuczki komuś, kto się nad tobą pochyla.

 

Kiedy byłem na wojnie... (6 PD) - Ładujesz dowolnego draga, zbierasz się w sobie i przez godzinę ignorujesz okaleczenie. 

 

Kosa pod żebro (14 PD) - Atakując kogoś otulinową bronią krótką (np. nóż) jeśli krzykniesz "Kosa pod żebro" twoje trafienie traktowane jest jak 3 trafienia w walce wręcz.

 

Łowca na godziny (10PD) - Bez zbędnych pytań dostajesz na godzinę pikacz rangera od kwatermistrza. Jak nie oddasz w godzinę i w dobrym stanie, licz się z konsekwencjami. 

 

Kierowniku, masz szluga? (6PD) - jeśli podejdziesz niezauważony do maszyny, zagraj tą sztuczkę, żeby uzyskać od niej szpej. Maszyna natychmiast cię zauważa. Masz 10 sekund, żeby uciec.

 

WOJOWNIK

Złota papierośnica (9 PD) (limit 1) - Użyj w momencie trafienia kulą. Padasz na ziemię ale zamiast wyciągnąć kartę trafienia używasz tej sztuczki. Kula utknęła w posiadanym przez Ciebie gamblu, niszcząc go. Jeśli nie masz gambla, otrzymujesz ranę. (zniszczony gambel musisz oddać MG)

 

Zabili go i uciekł (4 PD) (limit 1) - Po otrzymaniu trafienia, możesz odbiec na max 100 metrów. Musisz biec, jeżeli ktokolwiek cię zatrzyma, zmusi do zawrócenia, uderzy otuliną, trafi kulką lub gdy przebiegniesz 100m padasz na ziemię i wyciągasz zaległą kartę rany.

 

Maximus! (4 PD) - Kiedy dostaniesz pierwsze trafienie w walce wręcz, krzyknij “Maximus!”. Ignorujesz to trafienie. Sztuczkę przedrzesz po starciu. Nie działa na postrzały.

 

Strzelaj złomie! (5 PD) - Ciągniesz za zamek, dłubiesz przy magazynku i naprawione. W przypadku awarii broni palnej możesz ją tymczasowo naprawić. Po walce znowu jest popsuta. Leć do warsztatu, niech się tym w końcu zajmą monterzy.

 

Mistrz opaski uciskowej (20PD) - Leczysz ranę poważną XX, za pomocą bandaża, trytytki albo własnych ubrań. 

 

Kiedy byłem na wojnie... (6 PD) - Ładujesz dowolnego draga, zbierasz się w sobie i przez godzinę ignorujesz okaleczenie. 

IMPREZY, KTÓRE LUBIMY

PATRONI

SPONSORZY

W trakcie trwania gry walki między uczestnikami gry (Graczami, mobami etc.) mogą być rozstrzygane na dwa sposoby – walkę strzelecką (z wykorzystaniem replik ASG) bądź walkę wręcz (z wykorzystaniem otulin).

Uwaga: ze względu na używanie w trakcie gry replik ASG na terenie całej gry obowiązuje BEZWZGLĘDNY  OBOWIĄZEK noszenia okularów ochronnych zatwierdzonych przed grą terenową, z wyłączeniem stref do tego wyznaczonych (strefy Off-ASG) acz zalecane jest noszenie okularów także w strefach Off-ASG.