Aby otrzymać dany produkt trzeba odtworzyć układ opisany w antyręczniku chemika.
Końcowy układ może wyglądać jak na obrazku poniżej:
Aby otrzymać przepis trzeba trzymać się ścisłych reguł.
Wolno pracować nad jedną fiolką na raz.
Do fiolki można rzeczy tylko dodawać, nie wolno odejmować.
Raz włożona fiolka do statywu nie może być wyjęta
Zawsze przepis zaczyna się od pustych fiolek:
Następnie po wybraniu fiolki należy ją zapełnić substancję bazową (Jak ją otrzymać będzie napisane w Antyręczniku. Substancje będzie można znaleźć/uzyskać na terenie gry i będą odpowiednio oznaczone)
Do fiolki dodajemy substancję podaną w przepisie:
W przepisie musi zgadzać się:
1. Kolor i umieszczenie fiolki w odpowiednim miejscu
2. Jej klarowność/mętność
3. Stosunek wysokości substancji fiolki do sąsiednich fiolek (musi być jej więcej / mniej)
4. Sumaryczna waga wszystkich fiolek
Przykład prawidłowo wykonanego połączenia dwóch części złomu
Zrealizowanie schematu wymaga połączenia ze sobą kilku części złomu w określonej konfiguracji. Każdy monter otrzyma na początku rozgrywki podręcznik montera, w którym znajdzie podstawowe schematy potrzebne do realizacji takich zleceń jak np. naprawa pancerza, czy stworzenie części potrzebnej do bardziej skomplikowanych schematów.
Prawidłowe połączenie dwóch części złomu wymaga wykorzystania przynajmniej dwóch miejsc łączenia. Niezależnie od ilości płytek wykorzystujących jedno miejsce łączenia, należy użyć: 1 śrubę, 2 podkładki i 1 nakrętkę.
Jeżeli po zakończeniu pracy okaże się, że w którymś miejscu łączenia brakuje np. podkładki, to schemat jest uznany za źle wykonany i należy go poprawić (części nie ulegają zniszczeniu, wystarczy dołożyć brakujący element w odpowiednim miejscu).
Monter zajmuje się montażem, demontażem oraz naprawą różnorakich przedmiotów. W celu realizacji zlecenia, monter musi wykonać schemat. Aby to zrobić musi w odpowiedni sposób połączyć ze sobą części złomu, za pomocą śrub, nakrętek i podkładek.
Po wykonaniu schematu należy udać się do najbliższego MG, który zweryfikuje poprawność wykonania schematu. Odbywa się to poprzez oględziny, które potwierdzą zgodność ze schematem z podręcznika oraz obecność wszystkich niezbędnych elementów. Następnie wykonywana jest próba wytrzymałościowa (upuszczenie gotowego schematu na ziemię). Jeżeli wszystko jest zgodne ze schematem z podręcznika i całość nie rozpadła się na kawałki po próbie wytrzymałościowej - gratulacje, udało ci się wykonać kawał dobrej roboty.
Przykładowy prawidłowo
wykonany schemat
UWAGA!
Wszystkie niezbędne elementy zostaną dostarczone przez organizatorów gry terenowej oraz odpowiednio oznaczone. Zabrania się używania swoich śrub, nakrętek lub podkładek.
Mogą występować różne rodzaje złomu, które będą odpowiednio oznakowane