DO GÓRY

PATRONI

WARSZAWSKIE TARGI FANTASTYKI

Ziemie Jałowe, czyli Zagłębiowski Konwent Postapokaliptyczny, to tygodniowa impreza utrzymana w konwencji postapokaliptycznego westernu z dodanymi elementami cyberpunka. Ziemie Jałowe to nasze rodzeństwo tak właściwie, ponieważ oba nasze konwenty powstały po zakończeniu Tornad - więcej info o tej historii znajdziecie w zakładce Poprzednie edycje !

ZIEMIE JAŁOWE

Sponsorzy, Patroni oraz Imprezy, które lubimy

PLASTIQ

Copernicon jest wydarzeniem skierowanym do miłośników gier, fantastyki, literatury i nauki w każdej postaci. Odbywa się od 2010 roku na terenie Torunia. Początkowo niewielka, choć już od pierwszej edycji licząca się na arenie ogólnopolskiej impreza, gościła na toruńskiej starówce nawet ponad 4000 osób – potwierdzając swoją pozycję jednego z największych festiwali fantastyki w kraju.

COPERNICON 

PLASTIQ to sklep dla pasjonatów i kolekcjonerów popkultury azjatyckiej. Oferujemy szeroki wybór figurek, modeli i gadżetów licencjonowanych marek. Prowadzimy sprzedaż internetową, jak i stacjonarną w Warszawie. Siłą naszego sklepu jest pasja, dostępność i doświadczenie.

Konwenty Południowe są największą w Polsce redakcją o wydarzeniach popkulturalnych w kraju. U nas znajdziecie najświeższe informacje o konwentach z różnych dziedzin. Początki portalu sięgają roku 2013 kiedy to zaczęliśmy od pierwszych konwentowych relacji i recenzji. Trzon i najważniejszy punkt działania stanowi nasza lista konwentów stanowiąca najobszerniejszy i najbardziej aktualny zbiór eventów odbywających się na terenie Polski. 

KONWENTY POŁUDNIOWE

Warszawskie Targi Fantastyki powstały w 2015 roku z myślą o ludziach, którzy kochają fantastykę we wszystkich jej odcieniach i przejawach. To setki fantastycznych stoisk z rękodziełem, książkami, grami bez prądu i innymi wyrobami. To także kreatywni oraz pełni pasji ludzie, dzięki którym impreza szybko ewoluowała i dziś to o wiele więcej niż targi.

SPONSORZY

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Sponsoringu imprezy lub wsparcia jej w formie Patronatu

 

Oferujemy:

  • Darmowe wejście na teren imprezy dla wraz z możliwością rozstawienia własnego stoiska,

  • Publikowanie na naszym Facebookowym fanpage’u oraz stronie informacji dotyczących sponsora/patrona,

  • Umieszczenie grafiki promocyjnej 170 x 170 pikseli na stopce naszej strony prowadzącej do strony internetowej sponsora/patrona,

  • Umieszczenie grafiki reklamowej o dowolnych wymiarach w specjalnym dziale naszej strony oraz opisanie działalności firmy,

  • Umieszczenie plakatów, bannerów i rollupów sponsora na terenie konwentu w widocznym miejscu,

  • Załączenie ulotek sponsora do [dez]informatora konwentowego,

  • Umieszczenie logo sponsora w informatorze konwentowym, na ulotkach oraz plakatach reklamowych,

 

Jesteśmy otwarci także na inne formy współpracy.
 

Poznajcie bliżej firmy, strony oraz inne konwenty dzięki którym mamy cudne nagrody, super rozgłos i  miodną wzajemną współpracę na różnych eventach.  

 

IMPREZY, KTÓRE LUBIMY 

RADIOACTIVE ARMORY OSKAR GURBADA

Inne podejście do postapokaliptycznych zbroi - larpowe stroje nadają się tylko do oglądania. Tu obejrzycie pancerze spełniające wymogi bezpieczeństwa stosowane w odtwórstwie historycznym. Innymi słowy - nadające się do pełnokontaktowej walki. Radioactive organizuje też pokazy walk post apo gladiatorów! Musicie to zobaczyć! Bardzo polecamy też oddać swoją skórę Oskarowi, który pokryje ją tuszem w wspaniały sposób. Czyli tatuaże: Black work, mrok, ryciny, folklor to jego konik! 

Bykon – Bydgoski Konwent Multifandomowy to impreza kulturalno-naukowa przeznaczona dla osób z każdej grupy wiekowej, której piąta edycja odbędzie się 21-22 października 2023 r. w Zespole Szkół Mechanicznych im. Franciszka Siemiradzkiego w Bydgoszczy. Możecie się spodziewać licznych bloków tematycznych jak science-fiction, kultura japońska, literatura, larp, rpg, gry – zarówno elektroniczne jak i planszowe, i wiele więcej.

BYKON

Fanpage poświęcony wszystkiemu co postapokaliptyczne działający prężnie od 2013 roku. Koniecznie śledźcie go po różne smaczki ze świata Fallouta, najnowszych filmów, seriali i gier w naszej ulubionej tematyce końca świata. 

SALADYN

Post–Apokalipsa Polska to największy serwis w Europie, zrzeszający fanów postapokalipsy z całego świata. Oprócz prowadzenia strony, działa na rzecz rozwoju kultury w Polsce w zakresie tego fantastycznego gatunku. Poprzez swoje patronaty medialne pomaga w promocji książek, filmów gier, muzyki czy wydarzeń. Serwis pomaga też zaistnieć młodym artystom poprzez propagowanie twórczości swoich fanów.

POST-APOKALIPSA POLSKA

GUTWORK

Wyrobami skórzanymi zajmuje się od kilku lat. Przygodę z nimi rozpocząłem od wyrobów historycznych takich jak np. bukłaki, by z czasem przejść do wykonywania przedmiotów z naszej epoki. Wszystkie są robione przeze mnie ręcznie, a każdy jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Zapraszam do zapoznania się z nimi. Być może znajdziesz coś dla siebie? Albo już masz jakiś ciekawy projekt który mógłbym wykonać? Jeśli tak, napisz a być może powstanie coś pięknego i wyjątkowego.

Jedyny taki LARP w klimacie postapo całkowicie przejęty przez bandytów z pustkowi! Będzie wszystko, czego możesz spodziewać się po raidersach, a nawet jeszcze mniej. W dniach 24.08-27.08 tego roku w Woli Wodyńskiej odbędzie się Raiderkon - gra terenowa postapo ze strefą ASG na rozległym obszarze poligonu WarGames, gdzie możesz doświadczyć wspaniałego raiderskiego wpierdolu, zabawy do samego rana, wyjątkowych bandyckich rozrywek i może nawet uda ci się przeżyć. 

 

RAIDERKON

ThingsHappens

Ręcznie wykonane, spersonalizowane prezenty, gry miejskie i terenowe, wieczory panieńskie, kawalerskie. Świecące w ciemności kubki, różdżki, pióra, kuferki i wiele, wiele więcej. Ta zdolniacha wykona dla Ciebie unikalne przedmioty o których Twój nerdowski umysł nawet nie śnił!

KHALDAM CRAFT

Zajmujemy się tworzeniem wszelkich gadżetów takich jak fandomowe naszywki czy koszulki, dla Graczy i Fanów. 

5 ŻYWIOŁÓW

Specjaliści od rzeczy niemożliwych. Twórcy eventów i larpów na szeroką skalę. W ich sklepie zakupicie rekwizyty o jakich nawet nie śniliście! Od 2005 roku z pasją i zaangażowaniem spełniajżą marzenia uczestników ich wydarzeń. Do ich sztandarowych marek należał m.in. Witcher School (larp w uniwersum Wiedźmina, organizowany w latach 2015-2022 za zgodą CD Projekt Red) czy Battle Quest (aktualnie nieaktywny larp bitewny w uniwersum Warhammer Fantasy, w którego ostatniej odsłonie wzięło udział przeszło 800 osób). 

RGFK

Mówi się, że najlepsze rzeczy rodzą się z pasji. Idealnym potwierdzeniem tej tezy jest istnienie naszego sklepu we Wrocławiu. Jesteśmy załogą z zamiłowaniem do gier – zarówno tych cyfrowych, jak i „bez prądu”. Rezystancja Grzejnika to wyjątkowe miejsce w sieci o nietypowej nazwie. Wybieramy dla Was tylko to, w co sami chcielibyśmy zagrać. Wiemy, jak wiele emocji daje udana partyjka karcianki czy kilkugodzinna sesja z fantastyczną planszówką.

Pyrkon to jeden z największych w Europie festiwali fantastyki, na którym każdy miłośnik gier, filmów, komiksów czy literatury poczuje, że znalazł swój skrawek nieba. To 56 godzin nieprzerwanej zabawy, czasu spędzonego na prelekcjach wybranych z niemal tysiąca punktów programu, graniu w gry, oglądaniu wystaw i fantastycznych wiosek oraz spotkaniach z twórcami fantastyki z całego świata! Wypatrujcie stoiska Rafinerii na tegorocznej XXI edycji Pyrkonu!

PYRKON 

Zapraszamy do świata niezwykłej gry fabularnej – festiwalu OldTown, na którego co roku z całej Europy ściągają setki fanów fantastyki postapokaliptycznej! W lipcu, na wypalonym betonie byłego radzieckiego lotniska, powstaje żyjący świat gry, stanowiący tło emocjonującej fabuły. Epicka scenografia, stroje, rekwizyty oraz ekscytujące wydarzenia składają się na ogromną, niemal 100-godzinną rozgrywkę. UWAGA: W 2023 Oldtown jest odwołany! Widzimy się na pyrkonowej Arenie! 

OLDTOWN FESTIVAL

MILITARIA

Jeden z największych polskich sklepów z ogromnym asortymentem. Możecie u nich zaopatrzyć się w repliki, sprzęty militarne i paramilitarne, outdoorowe gadżety, sprzęty do samoobrony. Jest aż 12 sklepów stacjonarnych oraz prężnie działająca strona. 

DIRCX

Kobieta orkiestra! Cosplayerka, perukarka, charakteryzatorka, rekwizytorka, specjalistka w dziedzinie dad jokes. Samodzielnie tworzy niesamowite rzeczy, również dla nas!

Movies Room to jeden z najbardziej popularnych portali o tematyce kina, telewizji i popkultury w kraju. To miejsce dla fanów przemysłu rozrywkowego, gdzie znajdziesz newsy, recenzje, sprawozdania, wywiady i felietony pisane lekkim stylem, bez zbędnego zadęcia i lania wody. Treściwie i z konsekwencją dostarczamy informacje ze świata kina, telewizji, gier i literatury.

MOVIES ROOM

RADIOAKTYWNY PINGWIN

Grupa pasjonatów crafterów, która robi świetne postapo stroje i akcesoria. Koniecznie obczajcie ich sklepi na etsy albo odwiedźcie ich wioskę na Pilkonie!

 

Roller Derby to drużynowy 

kontaktowy sport na wrotkach dla każdego niezależnie od płci, budowy ciała i agresywności. 

Obecnie jako liga Warsaw Roller Derby staramy się rozwijać i stale uczyć czegoś nowego. Pragniemy zarażać miłością do roller derby oraz pokazywać, jak ciekawy, zróżnicowany i wymagający jest to sport. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć czym jest roller derby oraz dołączyć do drużyny, na nasze treningi. Jesteście mile widziani niezależnie od tego, czy umiecie jeździć na wrotkach, czy nie. Wszystkiego Was nauczymy!

WARSAW ROLLER DERBY

Łyżkon to poznański konwent postapokaliptyczny odbywający się w Wielkopolsce. Od 2022 roku gościmy na terenie Lotniska Debrzno, czyli dawnej bazy lotnictwa wojskowego zlokalizowanej na północnym krańcu województwa. Impreza skoncentrowana jest wokół kilkudziesięciogodzinnego LARPa (gry terenowej) w Polskim Uniwersum PostApokaliptycznym.

ŁYŻKON

IMPREZY, KTÓRE LUBIMY

PATRONI

SPONSORZY