DO GÓRY

Przykładowe opcje kontaktów do znalezienia na kartach:

 

  • Posiada umiejętności montera (zmontuje dla ciebie dowolny przedmiot)
  • Posiada umiejętności chemika (jest w stanie wytworzyć dla ciebie dowolne medykamenty)
  • Kupi usługi montera (jeżeli znajdziesz kogoś kto z dostarczonych zasobów zmontuje zamówiony przedmiot dostaniesz zapłatę)
  • Kupi usługi chemika (podobnie jak z monterem ale wymaga umiejętności chemika)
  • Ma na handel przepis(y) monterskie lub chemiczne
  • Dużo wie – za odpowiednią opłatą chętnie ci sprzeda jakąś soczystą informacje
  • Szuka konkretnego przedmiotu – jeżeli zdołasz zdobyć taki gambel i mu go wysłać, dobrze za niego zapłaci

 

 

Aby skorzystać z mechaniki, musisz skontaktować się z kontaktem wymienionym na twojej karcie. Można to zrobić poprzez wysłanie listu przez kuriera, kontakt przez linie telefoniczną lub szepnąć słówko człowiekowi z karawany przybywającemu cyklicznie do miasteczka. To w jaki sposób będziesz nawiązywał kontakt zależy od fabuły i zostaniesz o tym poinformowany przed rozpoczęciem gry.

 

Przykładowe karty cwaniaka

(Na przykładzie Gry Terenowej

Rafineria 2022)

Cwaniak, który na etapie tworzenia postaci wybierze cechę „wtyka” uzyska dostęp do mechaniki specjalistycznej cwaniaka. Mechanika ta opiera się na kontaktach. Kontaktach, które zdobyłeś przed rozpoczęciem gry. W trakcie gry istnieje też możliwość uzyskania nowych kontaktów.

No dobrze, ale co mi po kontaktach możesz spytać. Otóż, pozwalają Ci one pozyskiwać cenne gamble, przepisy czy też informacje.

 

Na początku gry otrzymasz „Kartę kontaktu”. Karta zawiera fabularyzowany opis miasteczka, zasoby, które są dostępne i te, których miasteczko potrzebuje. Druga część karty zawiera opis osoby, z którą nawiązujesz kontakt. Trzecia część to oferta startowa zawierająca początkowe ceny wymiany gambli z twoim kontaktem. Pamiętaj, że ceny te mogą być negocjowane, a także ulegać zmianie w miarę jak popyta na dane gamble się zwiększy/zmniejszy. W przypadku braku przelicznika (najczęściej dotyczy to unikalnych gambli), musisz negocjować.

Mechanika cwaniaka

IMPREZY, KTÓRE LUBIMY

PATRONI

SPONSORZY