DO GÓRY

Bestiariusz: Orgowie, Papieże, Perełki i inne stworzenia

MAKAR

Czym się zajmuje na Antykonwencie? Jest naszym dzielnym papieżem terenówki. Fabuła, frakcje, gamble, zebranie MGów, ogarnianie wszystkich fakapów i dziwnych pomysłów graczy… Jednym słowem - terenówka. 

Krąży legenda, że kiedyś kimnął godzinkę przed zakończeniem terenówki, ale my w nią nie wierzymy. Dlatego nigdy nie pytaj, czy mu pomóc, tylko jak! 

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące gry terenowej i nikt inny nie zna na nie odpowiedzi, to Makar jest człowiekiem, którego szukasz! 

Prywatnie zapalony futbolista amerykański, gamer, RPGowiec, tata Glutka, mąż Doro… no zarobiony człowiek.

DORO

DŻU

Dżu od zeszłego roku została oficjalnie koronowana na Królową Obsługi! To ona będzie pilnowała tego, żeby nigdy nie zabrakło energolków i żeby łazienki nie stały się bronią biologiczną. Jednocześnie pełni też funkcję nadwornego DJ-a i prowadzi ekipę od rafineryjnych socjali. 

Odzywajcie się do niej, jeśli macie jakiekolwiek pytania czy propozycje dotyczące organizacji baru, od godzin działania aż po asortyment! Jeśli zaś zastaniecie armagedon w ubikacji, czy jakikolwiek inny kryzys tego typu, to walcie do niej - chętnie da Wam wiadro i instrukcję korzystania z niego! 

Świetnie jeździ na wrotkach, a do tego jeszcze znajduje czas na bycie utalentowaną malarką i kapitalną fryzjerką! Na samej Rafinerii, jeśli nie zobaczycie jej w wirze pracy, to najprawdopodobniej szaleje na parkiecie!

JULAS

Dla bliskich znany jako Twardoszczęki, a młodsze pokolenia mogą kojarzyć go jako Szeryfa Pope'a. Od kilku lat działa jako MG, od zeszłego roku jest kierownikiem wyjazdowego budowania na terenie. A do tego wszystkiego należy do trójpapiestwa terenówkowego i ostro zapieprza, żeby ten burdel miał kółka! Jest albo bardzo pracowity, albo cierpi na syndrom sztokholmski, diagnoza jeszcze nie jest pewna. Prywatnie potrafi robić rzeczy z drewna, uczy się śpiewu ludowego, gry na banjo i lirze korbowej, a do tego jest psim tatą najwspanialszego Hajtka. 

CHOMZIK

Chomzik od początku istnienia świata działa jako MG. Oto, co może Was najbardziej zainteresować: jeśli macie jakieś pytania, uwagi, zażalenia dotyczące mechaniki terenówkowej, to Chomzik jest człowiekiem, do którego musicie się odezwać! 

(Trochę żarcik - dobrze wiemy, że i tak nie czytacie przed Rafinerią mechanik, Wy leniwe buły!)

Krótki zestaw dodatkowych ciekawostek o Chomziku: umie w chemię, jest doktorem, nie jest fanem hałasu i głupich pytań!

ORGOWIE - czyli osoby zajmujące się nic nie robieniem (organizacją) Rafinerii. Z chęcią działają na rzecz zwiększania obsuw ku słodkiej irytacji uczestników. Zazwyczaj malutkie grono, które wraz z pomocą innych zaangażowanych rafkowiczów traci swoje cenne godziny wolnego czasu i stara się, żeby kolejna edycja się udała i była jak najlepiej doprawiona. Główny Org najczęściej zajmuje się sponsorami, patronami, wynajęciem terenu, akredytacjami, asortymentem, układaniem programu… Istnieją też bardzo istotne postaci czyli Papieże Terenówki. Główni ogarniacze LARPA, którzy ustalają scenariusz rozgrywki, frakcje i atrakcje. Rozpisują tornadowe tripy i wymyślają mechaniki i zasady gry.CHWAŁA IM! 

 

PEREŁKI - pod tą piękną nazwą kryje się strudzona i ubrudzona obsługa. Dbają oni o względny porządek i dobrobyt uczestników. Wyniosą worek ze śmieciami gdzie trzeba, ale jeśli zauważą leniwego uczestnika, który zostawia po sobie pustą puszkę po paprykarzu na werandzie to prędzej go opierdolą i zbesztają niż wyrzucą śmiecia za niego. Obsługa jest jak Mama - okrzyczy i przytuli, da mopa i przykryje Cię śpiworkiem jak zaśniesz pod barem. Nikt tylko  nie rozumie czemu właśnie w taki sposób lubią spędzać swoje wakacje. Perełki są rzadkie i gładkie a ich ręce szorstkie od pracy. CHWAŁA IM! 

 

MGOWIE i MOBY/NPC - Mistrzowie Gry działają wraz z Papiestwem Terenówkowym. Kilkanaście osób nie sypia, byś ty bawić się mógł. Prowadzą grę, wciągają w klimat, w razie co to pomagają zrozumieć zasady. Mają oczy, uszy i buzie szeroko otwarte, by wiedzieć co tam gracze wyprawiają. CHWAŁA IM!  

 

SOCJALE - istoty cyborgiczne tak naprawdę. Piszą te teksty, robią te strony, fejsbuki, instagramy, discordy, forum (które umarło). Graficy, którym nikt nie płaci za te wykurwiste grafiki. A to wszystko po to by raz do roku móc pobawić się przez tydzień w miejscu gdzie nie ma zasięgu. CHWAŁA IM!

 

 EKIPA 2023

 

IMPREZY, KTÓRE LUBIMY

PATRONI

SPONSORZY